ESPI 28/2024 Informacja nt. rekomendowania dofinansowania projektu Spółki przez Lubelską Agencję Wsparcia Przedsiębiorczości
- Typ raportu: ESPI
- Data i godzina publikacji: 2024-12-10 18:23
- Podstawa prawna: Art. 17 ust. 1 MAR – informacje poufne
Treść raportu:
Zarząd SDS Optic S.A. z siedzibą w Lublinie („Spółka”, „Emitent”, „SDS Optic”) informuje, że w dniu 10 grudnia 2024 r. otrzymał informację z Lubelskiej Agencji Wsparcia Przedsiębiorczości („LAWP”) o wybraniu do dofinansowania projektu Emitenta pt. „Opracowanie technologii wytwarzania łatwointegrowalnych sensorów do detekcji sygnałów fizycznych, chemicznych i biologicznych.” („Projekt”), w ramach naboru FELU.01.03-IP.01-002/24, prowadzonego w ramach Działania 1.3 Badania i innowacje w sektorze przedsiębiorstw, Priorytetu I Badania naukowe i innowacje, programu Fundusze Europejskie dla Lubelskiego 2021-2027
Całkowita wartość Projektu netto wynosi 3 227 020,36 PLN, a wartość dofinansowania wskazana w złożonym wniosku wynosi 2 499 536,74 PLN.
Celem Projektu jest opracowanie zaawansowanej technologii wytwarzania łatwointegrowalnych sensorów zdolnych do jednoczesnej detekcji sygnałów pochodzących od czynników fizycznych, chemicznych i biologicznych. Innowacyjność Projektu polega na stworzeniu uniwersalnych czujników, które mogą być integrowane z różnorodnymi platformami, takimi jak włókna światłowodowe czy soczewki.
Projekt stanowi odpowiedź na konkretną potrzebę rynkową, związaną z brakiem czujników umożliwiających jednoczesną detekcję sygnałów fizycznych, chemicznych i biologicznych otoczenia, niewystarczającą dokładnością pomiarów dostępnych rozwiązań, a także niewystarczającą funkcjonalnością i mobilnością wykorzystywanych dziś na rynku urządzeń.
W opinii Zarządu realizacja Projektu pozwoli na opracowanie nowej klasy wielofunkcyjnych, dokładnych i niezawodnych czujników do monitorowania środowiska, co z kolei może w przyszłości umożliwić wprowadzenie na rynek innowacyjnych urządzeń do monitorowania jakości powietrza w miastach, a w efekcie do lepszego zarządzania jakością powietrza i ochrony zdrowia publicznego.
O dalszych istotnych etapach realizacji Projektu, w tym o podpisaniu umowy z LAWP, Emitent będzie niezwłocznie informował w formie raportów bieżących.
Zarząd Spółki uznał przedstawioną informację za poufną z uwagi na istotność opisanego celu Projektu w kontekście kontynuacji i rozwoju prowadzonych przez zespół biologiczno-chemiczny badań, a także z uwagi na wartość Projektu oraz możliwość pozyskania dofinansowania dla dalszego rozwoju Emitenta.
Załączniki:
brak
Podpisy osób uprawnionych:
Marcin Staniszewski – Prezes Zarządu / Chief Technology Officer